Webbplatsen använder teknik som troligen inte stöds av din webbläsare som exempelvis Internet Explorer 11. Vissa saker kan se konstiga ut eller inte fungera. Vi rekommenderar att du byter till en modern webbläsare istället.

Gå direkt till huvudinnehållet

Kontakt Central Barnhälsovård

Funktionsbrevlåda Central Barnhälsovård

Områdeschef

Ulrika Ferm
Mobil: 0735 – 66 36 13
E-post: ulrika.ferm@vgregion.se

FYRBODAL
Uddevalla sjukhus
Hus U vån 2
Vintergatan 8
451 81 Uddevalla

GÖTEBORG/SÖDRA BOHUSLÄN
Kungsgatan 11, vån 4B
411 19 Göteborg
(ingång mitt emot Lidl)

SKARABORG
Storgatan 18
541 30 Skövde

SÖDRA ÄLVSBORG
Bryggaregatan 5, plan 6
503 38 Borås

Annika Forss
Telefon 070-946 56 80
annika.forss@vgregion.se

Mikaela Lindell
Telefon 010-441 64 80070-082 58 13 
mikaela.lindell@vgregion.se
mån-fre 7.15-12.15 samt 14.00-15.00

Petra Jufalk
Telefon 076-834 77 12 
petra.jufalk@vgregion.se 

Ann Jansson
Telefon 076-760 66 90
ann.e.jansson@vgregion.se

Ann-Marie Jernetz
Telefon: 073-598 59 65
ann-marie.jernetz@vgregion.se

Karin Apelqvist
Telefon 010-435 95 05, 076-109 64 46
karin.apelqvist@vgregion.se     

Lotta Wahlberg
Telefon 072-7435690
charlotta.wahlberg@vgregion.se

Sara Karlsson
Telefon 072-206 58 91
sara.karlsson@vgregion.se

Sofia Wijk
Telefon 070-085 25 36
sofia.wijk@vgregion.se

Susanne Olsson-Kristiansson
Telefon 070-082 32 59
susanne.olsson-kristiansson@vgregion.se

Ann-Sofie Cavefors 
Telefon 076-836 55 02
ann-sofie.cavefors@vgregion.se

Lars Gelander
Telefon 010-435 95 04, 0722-044514
lars.gelander@vgregion.se

Lina Lilja
Telefon 076- 852 34 06
lina.hm.lilja@vgregion.se 

Maria Jansson 
Telefon 076-940 27 14
maria.k.jansson@vgregion.se

Per Möllborg
Telefon 070- 657 22 78 
per.mollborg@vgregion.se

Susanne Johansen
Telefon: 070-259 52 20
susanne.johansen@vgregion.se

Karin Berg
Telefon 072-2035285
karin.ec.berg@vgregion.se

Mona Bryggman
Telefon 070-082 32 58
mona.bryggman@vgregion.se

Monica Lidbeck
Telefon 072-721 36 70
monica.lidbeck@vgregion.se

Anna Lundgren
Telefon 0737-228493
anna.l.lundgren@vgregion.se

AnnaKarin Larsson
Telefon 070-082 37 62
annakarin.larsson@vgregion.se 

Eva Sandberg
Telefon 070-366 17 90
eva.sandberg@vgregion.se 

Julia Binnergård
Telefon 
julia.danielsson.binnergard@vgregion.se

Maria Bengtsson
Telefon 070-020 61 81
maria.kb.bengtsson@vgregion.se

Senast uppdaterad: 2022-12-06 10:53