Webbplatsen använder teknik som troligen inte stöds av din webbläsare som exempelvis Internet Explorer 11. Vissa saker kan se konstiga ut eller inte fungera. Vi rekommenderar att du byter till en modern webbläsare istället.
Gå direkt till huvudinnehållet

Kontakt Central Barnhälsovård

Funktionsbrevlåda Central Barnhälsovård

Områdeschef

Ulrika Ferm
Mobil: 0735 – 66 36 13
E-post: ulrika.ferm@vgregion.se

Administratörer

Annika Forss
Telefon 070-946 56 80
annika.forss@vgregion.se

Mikaela Lindell
Telefon 010-441 64 80070-082 58 13 
mikaela.lindell@vgregion.se
mån-fre 7.15-12.15 samt 14.00-15.00

Petra Jufalk
Telefon 076-834 77 12 
petra.jufalk@vgregion.se 

Central Barnhälsovård Fyrbodal
Uddevalla sjukhus
Entré U,  våning 6
451 81 Uddevalla

funktionsbrevlåda: regionhalsan.central.barnhalsovard.fyrbodal@vgregion.se

...................................................

Barnhälsovårdsöverläkare
Per Möllborg
Telefon 070- 657 22 78 
per.mollborg@vgregion.se

Verksamhetsutvecklare
Susanne Olsson-Kristiansson
Telefon 070-082 32 59
susanne.olsson-kristiansson@vgregion.se

Dietist
Maria Bengtsson
Telefon 070-020 61 81
maria.kb.bengtsson@vgregion.se

Psykolog
Mona Bryggman
Telefon 070-082 32 58
mona.bryggman@vgregion.se

Central Barnhälsovård
Kungsgatan 11, vån 4B
411 19 Göteborg
(ingång mitt emot LIDL)
Mailadress: regionhalsan.central.barnhalsovard.gbgsobo@vgregion.se


Barnhälsovårdsöverläkare
Ann-Sofie Cavefors 
Telefon 076-836 55 02
ann-sofie.cavefors@vgregion.se

Barnhälsovårdsöverläkare
Maria Jansson 
Telefon 076-940 27 14
maria.k.jansson@vgregion.se

Verksamhetsutvecklare
Ann Jansson
Telefon 076-760 66 90
ann.e.jansson@vgregion.se
Områden: Centrum Göteborg, Örgryre/Härlanda, Västra Göteborg, Mölndal, Härryda och Partille 

Verksamhetsutvecklare
Lotta Wahlberg
Telefon 072-7435690
charlotta.wahlberg@vgregion.se
Områden: Centrum Göteborg, Örgryre/Härlanda, Västra Göteborg, Mölndal, Härryda och Partille 

Verksamhetsutvecklare
Sofia Wijk
Telefon 070-085 25 36
sofia.wijk@vgregion.se
Områden: Hisingen, Nordost, Kungälv, Öckerö, Ale, Tjörn och Stenungsund

Logoped
AnnaKarin Larsson
Telefon 070-082 37 62
annakarin.larsson@vgregion.se 

Logoped
Eva Sandberg
Telefon 070-366 17 90
eva.sandberg@vgregion.se 

Psykolog
Monica Lidbeck
Telefon 072-721 36 70
monica.lidbeck@vgregion.se

Dietist
Maria Bengtsson
Telefon 070-020 61 81
maria.kb.bengtsson@vgregion.se

Central Barnhälsovård Skaraborg
Storgatan 18
541 30  SKÖVDE
Mailadress:
regionhalsan.central.barnhalsovard.skaraborg@vgregion.se


Barnhälsovårdsöverläkare
Susanne Johansen
Telefon: 070-259 52 20
susanne.johansen@vgregion.se

Verksamhetsutvecklare
Ann-Marie Jernetz
Telefon: 073-598 59 65
ann-marie.jernetz@vgregion.se

Dietist
Maria Bengtsson
Telefon 070-020 61 81
maria.kb.bengtsson@vgregion.se

 

Regionhälsan
Central Barnhälsovård
Bryggaregatan 5, plan 6
503 38 Borås
Mailadress: regionhalsan.central.barnhalsovard.sas@vgregion.se


Barnhälsovårdsöverläkare
Lars Gelander
Telefon 010-435 95 04, 0722-044514
lars.gelander@vgregion.se

Verksamhetsutvecklare
Karin Apelqvist
Telefon 010-435 95 05, 076-109 64 46
karin.apelqvist@vgregion.se     

Verksamhetsutvecklare 
Sara Karlsson
Telefon 072-206 58 91
sara.karlsson@vgregion.se

Psykolog
Karin Berg
Telefon 072-2035285
karin.ec.berg@vgregion.se

Logoped (2021)
Anna Lundgren
Telefon 0737-228493
anna.l.lundgren@vgregion.se

Dietist
Maria Bengtsson
070-020 61 81
maria.kb.bengtsson@vgregion.se

Senast uppdaterad: 2022-09-28 08:28