Kommunikationsmaterial
Material och kommunikationsstöd till er som är med och genomför Regional utvecklingsstrategi för Västra Götaland 2021-2030.
VG2030-dokumentet
Regional utvecklingsstrategi för Västra Götaland 2021-2030 (pdf)
Regional Development Strategy for Västra Götaland 2021–2030 (pdf)
Presentationsmaterial
Det finns tre presentationer (en kort på svenska, en längre version på svenska och en engelsk version) om innehållet i den regionala utvecklingsstrategin. Materialet är fritt att använda. En kort beskrivande text finns i anteckningsfältet under varje bild.
- Presentation av regional utvecklingsstrategi för Västra Götaland (PPT)
- Presentation av regional utvecklingsstrategi för Västra Götaland - kort (PPT)
- Presentation av regional utvecklingsstrategi för Västra Götaland - engelska (PPT)
Bilder
Omslagsbilderna kan till exempel användas i presentationer, på webbsidor, i sociala medier eller i nyhetsbrev när det handlar om arbetet med genomförandet av strategin. Kontakta oss om du vill låna andra bilder från strategin, behöver andra format för redigering eller har frågor!
Stämpel i PNG och EPS samt omslagsbild i PNG, detta är en zip-fil
Stämpeln finns återkommande i strategidokumentet och kan användas vid formgivning av kommunikation om aktiviteter som bidrar till strategins genomförande. Stämpeln är inte en logotyp, utan hänvisar till strategins genomförande. Formatet EPS är till för formgivning och kan inte öppnas i alla program. Färgerna som stämpeln kan användas i är svart och vit. Placera direkt på bilden/bakgrunden utan bakgrundsplatta. Rådfråga gärna Västra Götalandsregionen om användning vid behov.
Maria Jakobsson
Nyheter från Regional utveckling
Regional utvecklings kanaler: